Fundacja ormiańska KZKO
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY pn. „1710 lat historii i kultury Armenii”.
Dodano 2011-10-22

Galeria dla Dzieci i Młodzieży „Kreska” w Skierniewicach i Stowarzyszenie „Liberatis” organizują Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „1710 lat historii i kultury Armenii”.
Konkurs organizowany jest w ramach „Dni Narodów Europy i Świata – Armenia”, Skierniewice. Celem konkursu jest m.in. przybliżenie dzieciom, młodzieży oraz odbiorcom prac plastycznych dotyczących historii i kultury Armenii oraz wkładu Ormian w dziedzictwo Rzeczypospolitej Polskiej.
Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na jeden z niżej wymienionych tematów:
1.Przyjęcie chrztu przez Armenię w 301 roku. Zilustruj  to wydarzenie nawiązując do stylu malowania - pisania ikon.  
2.Zaprezentuj wybitne dokonania jednego z przedstawicieli Ormian żyjących na ziemiach polskich, który poprzez swoje działania wniósł znaczący wkład w dziedzictwo Rzeczypospolitej Polskiej  (np. był wybitnym mężem stanu, duchownym, politykiem, uczonym, artystą, żołnierzem itp).W pracy malarskiej przedstaw wizerunek jego postaci lub popiersia, a w tle jego dokonania.                                                           
3.Zwiedzamy zabytki Armenii. Namaluj ciekawy obiekt lub kompleks architektoniczny z dowolnej epoki historycznej Armenii. Prosimy o wkomponowanie w tematykę pracy flagi narodowej Republiki Armenii.


Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat.
Ocena prac odbędzie się w trzech grupach wiekowych:
I grupa od 7 do 10 lat
II grupa od 11 do 13 lat
III grupa od 14 do 16 lat
W każdej grupie wiekowej przewidywane są I, II i III nagrody oraz po dwa wyróżnienia w każdej z grup.
Jury zastrzega sobie prawo innego podziału nagród. W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane tylko w dowolnej technice malarskiej ( format prac – 50 x 70 cm) - prace o innym formacie nie będą zakwalifikowane do konkursu. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę, prace zbiorowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

sponsorzy i partnerzy:
Materiały publikowane na stronie są własnością Fundacji Armenian Foundation
Kopiowanie bez zgody Fundacji jest zabronione.