Fundacja ormiańska KZKO
Obchody 93 rocznicy Ludobójstwa Ormian, program ogólnopolski
Dodano 2008-04-14 00:00:00

W kwietniu mija 93. rocznica rozpoczęcia ludobójstwa chrześcijańskich Ormian w Turcji. Dla uczczenia 1,5 miliona Ofiar owej zbrodni odbędą się w Polsce następujące uroczystości, na które w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje przekazane przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i Komitetu Obchodów 93. Rocznicy Ludobójstwa Ormian w Warszawie.

13 kwietnia (niedziela) - Wrocław

g. 14.00 - msza św. ku czci Ofiar Ludobójstwa Ormian w Turcji - kościół ojców dominikanów przy pl. Dominikańskim 2. Po Mszy św. pod tablica pamiątkową z Chaczkarem złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w hołdzie Ofiarom ludobójstwa

g. 15.00 - spotkanie środowiskowe (sala na terenie klasztoru)

g. 17.00 - Akademia Ekonomiczna, ul. Komandorska 118 - spotkanie ze studentami

20 kwietnia (niedziela) - Łódź - msza św. (miejsce i termin będą podane za kilka dni na stronie www.isakowicz.pl)

24 kwietnia (czwartek) - Warszawa
g. 14.30 - Marsz Milczenia pod ambasadą Turcji ku czci Ofiar Ludobójstwa Ormian w 1915 r. (zbiórka i wyjście spod kościoła ojców franciszkanów przy ul. Modzelewskiego 98 na Mokotowie, a następnie przejście pod ambasadę Turcji przy ul. Malczewskiego 36).
g. 16.30 - Msza św. dla uczestników Marszu w intencji ofiar Ludobójstwa w Res Sacra Miser, ul. Krakowskie Przedmieście 62.
g. 20.15 - Pałac Kultury i Nauki - aula na VIII piętrze - spotkanie w ramach "Czwartkowych Dyskusji", organizowanych przez Fundację Odpowiedzialności Obywatelskiej.

26 kwietnia (sobota) - Kraków
g. 16.00 - msza św. ormiańska ku czci Ofiar Ludobójstwa Ormian w Turcji w 1915 r. - kościół św. Mikołaja w Krakowie, ul. Kopernika 9. Po Mszy św. pod Chaczkarem złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w hołdzie Ofiarom ludobójstwa (uroczystość organizowana wspólnie z Ormiańskim Towarzystwem Kulturalnym).
g. 17.30 - spotkanie środowiskowe.

27 kwietnia (niedziela) - Warszawa
g. 14.15 - uroczysta Msza św. w kościele Św. Krzyża w intencji ofiar Ludobójstwa z udziałem ks. biskupa Mariana Dusia.
Oława - msza św. i wmurowanie tablicy pamiątkowej z Chaczkarem w kościele Matki Bożej przy Rynku (dokładny termin podam po ustaleniach z organizatorami).
O ludobójstwie Ormian i sporze o Chaczkar w Krakowie można przeczytać na stronie Duszpasterstwa Ormian
O uznaniu przez Polskę ludobójstwa Ormian na stronie www.ormianie.pl
W imieniu Organizatorów jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

sponsorzy i partnerzy:
Materiały publikowane na stronie są własnością Fundacji Armenian Foundation
Kopiowanie bez zgody Fundacji jest zabronione.